Showing all 7 results

Küchenrolle EcoLine 3lg. Zellstoff 32 Rollen
Sold out New

EcoLine Kitchen Roll 3-ply, Cellulose, 32 Rolls

31,50 € (net 26,25 €)

0,98 € / roll

The EcoLine Kitchen Roll 3-ply, Cellulose, 32 Rolls is made from cellulose. The kitchen paper is 3-ply, highly absorbent, and tear-resistant. One roll has 50 sheets with a sheet size of 22,5 x 22 cm.

- made from high-quality cellulose
- extra white
- extra absorbent
- perforated roll for practical, economical use

plus shipping costs

Industriepapierrolle Funny, 2-lagig, Zellstoff, blau, perforiert
New

Funny Industrial Paper Roll made of Cellulose, 2-Ply, Blue, Perforated, 2 Rolls of 1,000 Sheets

39,90 € (net 33,25 €)

19,95 € / roll

2 x 1,000 all-purpose wipes on the industrial paper roll for workshops and trade businesses. Perforated for easy tearing. With two bonded plies for extra sturdiness.

  • perforated cellulose
  • 2 rolls of 1,000 sheets
  • 2-ply bonded
  • high absorbency thanks to embossing
  • 36 x 34 cm per sheet

Application

Simply tear the wipe off the roll.

plus shipping costs

Handtuchrollen Lucart Strong 19CF, 6 Rollen
Sold out New

Lucart Strong 19CF Paper Towel Rolls, 6 Rolls

31,80 € (net 26,50 €)

5,30 € / roll

The Lucart paper towel rolls are ideal for wiping up liquids or drying your hands.

plus shipping costs

Handtuchrolle, küchenrollen
Sold out

Paper Towel Roll, 2-Ply, 6 Rolls

28,80 € (net 24,00 €)

4,80 € / roll

Whether as an industrial roll for workshops or as a kitchen roll for the hospitality sector – this hand towel roll provides reliable hygiene and cleanliness!
Material: Paper, 2-ply, perforated for easy tearing
Color: White
Length: 100 m per roll
Width: 20 cm

plus shipping costs

Putzpapierrolle Quicky, 3-lagig, blau, 1.000 Blatt
New
Putzpapierrolle Quicky, 3-lagig, Seitenansicht

Quicky Cleaning Paper Roll, 3-Ply, Blue, Recycled Paper, 1,000 Sheets

43,90 € (net 36,58 €)

Highly absorbent cleaning paper roll made from 100% recycled paper, 3-ply, blue, 36 x 32 cm. Ideal for workshops, industry and trade – 1,000 sheets per roll, perforated for easy tearing.

plus shipping costs

SEMY top Küchenrolle 2-lagig hochweiß, Verpackungseinheit 24 x 2 Rollen, ST-88066
New
SEMY top Küchenrolle 2-lagig hochweiß, 2er-Pack

SEMY top Kitchen Roll, 2-Ply, Extra White, 50 Sheets, 48 Rolls (24 x 2)

41,05 € (net 34,21 €)

SEMY top kitchen roll combines high absorbency with cost-effectiveness. 2-ply, extra white and made from pure cellulose – with textured embossing for fast absorption of liquids and dirt.

Ideal for kitchens, food service and businesses. Safe for brief contact with food and fits all common roll dispensers.

Contents: 48 rolls (24 x 2) of 50 sheets · sheet size 26 x 20 cm · Item no. ST-88066.

plus shipping costs

Handtuchrolle, 2-lagig, 100% Zellstoff, 12 Rollen, hochweiß
Sold out New
Handtuchrolle-SemyTop

SemyTop Towel Roll, 2-ply, 100% cellulose, 12 rolls, bright white

35,90 € (net 29,92 €)

2,99 € / roll

Towel roll for small dispenser systems with outer-feed or center-feed dispensing. Perforated, Ø 14 cm, 100% cellulose, embossed, easy removal of the inner core, highly absorbent.
Color: bright white
Number of plies: 2-ply
Product dimensions: 20 x 19.2 cm, Ø 14 cm
Material quality: cellulose paper, embossed
Contents: 12 rolls per pack

plus shipping costs