Showing 37–48 of 315 results

Cocktailservietten creme, Funny 24x24cm, 2-lagig
New
Cocktailservietten creme, Funny 24x24cm, 2-lagig

Funny Cocktail Napkins Cream, 24x24cm, 2-ply

69,90 € (net 58,25 €)

1,94 € / 100 pcs

Number of plies: 2-ply
Product dimensions: 24 x 24 cm
Material quality: 100 % cellulose
Contents: 3.600 pieces in 12 packs
(300 pieces per pack)

plus shipping costs

Seifencreme Funny, rosa, mikroplastikfrei, 5 Liter
New

Funny Cream Soap, Pink, Microplastic-Free, 5 Liters

14,90 € (net 12,42 €)

2,98 € / l

Cream soap, pink, microplastic-free, 5 liters - a mild, moisturizing, pink hand soap with a subtle fragrance based on plant-derived raw materials (coconut oil base) and mother-of-pearl care.

  • skin-friendly, dermatologically tested
  • free from mineral oils, parabens, and allergenic fragrances
  • with skin-friendly surfactants
  • pH skin-neutral (5-7)

plus shipping costs

Funny Hygienereiniger, 10-Liter-Kanister, Flächenreiniger für wasserfeste Oberflächen, AG-489
New
Funny Hygienereiniger 10 L, Etikettansicht mit Anwendungs- und Sicherheitshinweisen

Funny Hygiene Cleaner, Fast-Acting, 10-Liter Canister

40,92 € (net 34,10 €)

4,09 € / l

Funny Hygiene Cleaner thoroughly cleans water-resistant surfaces and leaves them hygienically fresh in a single step – ideal for kitchens, bathrooms and heavily used rooms. Just dose, let it work, done.

Contents: 10-liter canister · economical concentrate · Item no. AG-489.

plus shipping costs

Industriepapierrolle Funny, 2-lagig, Zellstoff, blau, perforiert
New

Funny Industrial Paper Roll made of Cellulose, 2-Ply, Blue, Perforated, 2 Rolls of 1,000 Sheets

39,90 € (net 33,25 €)

19,95 € / roll

2 x 1,000 all-purpose wipes on the industrial paper roll for workshops and trade businesses. Perforated for easy tearing. With two bonded plies for extra sturdiness.

  • perforated cellulose
  • 2 rolls of 1,000 sheets
  • 2-ply bonded
  • high absorbency thanks to embossing
  • 36 x 34 cm per sheet

Application

Simply tear the wipe off the roll.

plus shipping costs

Funny Papierhandtuch
-11% Hot New

Funny Paper Hand Towel, 2-ply, ZZ/V-fold, 4,000 Sheets

Original price was: 59,60 €.Current price is: 52,90 €. (net 44,08 €)

1,49 € 1,32 € / 100 sheets

The 2-ply Funny paper hand towel is ideal for customer restrooms and, thanks to its embossing, has a great grip. The paper towels have a ZZ/V-fold and are especially absorbent.

  • made from 100% embossed cellulose
  • Size per sheet: 21 x 24 cm
  • Contents: 4,000 sheets

plus shipping costs

Funny Papierhandtücher
New

Funny Paper Hand Towels, 1-ply, ZZ/V-fold, 5,000 Sheets

29,50 € (net 24,58 €)

0,59 € / 100 sheets

The 1-ply Funny paper hand towels are ideal for customer restrooms and for wiping down equipment in gyms. The paper towels have a ZZ/V-fold and are pleasantly soft yet sufficiently tear-resistant.

  • made from 100% embossed cellulose
  • Size per sheet: 25 x 23 cm
  • Contents: 5,000 sheets

plus shipping costs

Papierhandtuch Funny 2-lagig ZZ V-Falz, grün
New

Funny Paper Towel 2-Ply ZZ/V-Fold, Green, 4,000 pieces

46,50 € (net 38,75 €)

1,16 € / 100 pcs

4,000 paper towels made of green-tinted cellulose. Ideal for guests and staff in hospitality or medical facilities.

  • embossed cellulose
  • 2-ply
  • ZZ/V-fold
  • Size: 24 x 21 cm
  • gentle on the skin

Application

Take a paper towel, unfold it and dry your hands thoroughly.

plus shipping costs

AG-072-2Handtuchrolle 2-lagig, Funny
Hot New
AG-072-2Handtuchrolle 2-lagig, Funny

Funny Paper Towel Roll 2-ply, 100% Cellulose, 6 Rolls

58,90 € (net 49,08 €)

9,82 € / roll

Paper Towel Roll 2-ply, 100% Cellulose, 6 Rolls
Number of plies: 2-ply
Product dimensions: 21 cm, Ø 19 cm, 130 m
Material quality: Cellulose paper, embossed, laminated
Contents: 6 rolls per pack

plus shipping costs

Funny Papierhandtücher, 2-lagig hochweiß, ZZ/V-Falz, Karton mit gefaltetem Handtuchstapel, 2.000 Stück
New
Gefaltetes Funny Papierhandtuch, 2-lagig weiß, 24x21 cm, ZZ/V-Falz

Funny Paper Towels, 2-Ply, ZZ/V-Fold, 24 x 21 cm, Extra White, 2,000 Sheets

23,63 € (net 19,69 €)

1,18 € / 100 sheets

Funny Paper Towels are the highly absorbent, skin-friendly solution for hand drying in high-traffic washrooms. 2-ply, extra white and made from 100% cellulose – for a clean, professional appearance.

Contents: 2,000 towels (10 x 200) · 24 x 21 cm · 2-ply · ZZ/V-fold · extra white · Item no. AG-053.

plus shipping costs

Funny Profi Sport- und Turnhallenreiniger, 10-Liter-Kanister, rutschhemmende Glanzwischpflege nach DIN 18032, AG-481
New
Funny Profi Sport- und Turnhallenreiniger 10-Liter-Kanister, Seitenansicht mit Etikett, AG-481

Funny Professional Sports & Gym Floor Cleaner, Anti-Slip per DIN 18032, 10-Liter Canister

29,57 € (net 24,64 €)

2,96 € / l

Funny Professional Sports & Gym Floor Cleaner cleans and maintains gym floors in one step and creates a transparent, anti-slip protective finish – anti-slip per DIN 18032. This concentrated gloss maintenance cleaner is ideal for sports halls, multi-purpose halls and gymnasiums.

Contents: 10-liter canister · concentrate · pH value 9–10 · microplastic-free · Item no. AG-481.

plus shipping costs

Müllsäcke Recycling, Funny transparent 120 Liter, 10 Rollen
New

Funny Recycled Garbage Bags, Transparent, 120 Liters, 10 Rolls

48,50 € (net 40,42 €)

0,19 € / pcs

 

Product dimensions: 700x1100 mm, approx. 120 l
Material quality: LD-PE regrind, type 60 extra
Contents: 250 pieces in 10 rolls (25 pieces per roll)

plus shipping costs

Funny Sanitärreiniger kalklösend, 5-Liter-Kanister, mikroplastikfrei, Art. AG-458-5
New

Funny Sanitary Cleaner, Descaling, 5-Liter Canister

26,10 € (net 21,75 €)

5,22 € / l

Funny Sanitary Cleaner dissolves limescale, dirt and soap residue, leaving the whole bathroom clean and fresh again. Simply dilute, apply, and rinse off – powerful against limescale thanks to its acidic formula.

Contents: 5-liter canister · descaling (pH value < 3) · microplastic-free · Item no. AG-458-5.

plus shipping costs