Industriepapierrolle Funny, 2-lagig, Zellstoff, blau, perforiert
New

Funny Industrial Paper Roll made of Cellulose, 2-Ply, Blue, Perforated, 2 Rolls of 1,000 Sheets

39,90 € (net 33,25 €)

19,95 € / roll

2 x 1,000 all-purpose wipes on the industrial paper roll for workshops and trade businesses. Perforated for easy tearing. With two bonded plies for extra sturdiness.

  • perforated cellulose
  • 2 rolls of 1,000 sheets
  • 2-ply bonded
  • high absorbency thanks to embossing
  • 36 x 34 cm per sheet

Application

Simply tear the wipe off the roll.

plus shipping costs

Funny Papierhandtuch
-11% Hot New

Funny Paper Hand Towel, 2-ply, ZZ/V-fold, 4,000 Sheets

Original price was: 59,60 €.Current price is: 52,90 €. (net 44,08 €)

1,49 € 1,32 € / 100 sheets

The 2-ply Funny paper hand towel is ideal for customer restrooms and, thanks to its embossing, has a great grip. The paper towels have a ZZ/V-fold and are especially absorbent.

  • made from 100% embossed cellulose
  • Size per sheet: 21 x 24 cm
  • Contents: 4,000 sheets

plus shipping costs

Funny Papierhandtücher
New

Funny Paper Hand Towels, 1-ply, ZZ/V-fold, 5,000 Sheets

29,50 € (net 24,58 €)

0,59 € / 100 sheets

The 1-ply Funny paper hand towels are ideal for customer restrooms and for wiping down equipment in gyms. The paper towels have a ZZ/V-fold and are pleasantly soft yet sufficiently tear-resistant.

  • made from 100% embossed cellulose
  • Size per sheet: 25 x 23 cm
  • Contents: 5,000 sheets

plus shipping costs

Papierhandtuch Funny 2-lagig ZZ V-Falz, grün
New

Funny Paper Towel 2-Ply ZZ/V-Fold, Green, 4,000 pieces

46,50 € (net 38,75 €)

1,16 € / 100 pcs

4,000 paper towels made of green-tinted cellulose. Ideal for guests and staff in hospitality or medical facilities.

  • embossed cellulose
  • 2-ply
  • ZZ/V-fold
  • Size: 24 x 21 cm
  • gentle on the skin

Application

Take a paper towel, unfold it and dry your hands thoroughly.

plus shipping costs

Funny Papierhandtücher, 2-lagig hochweiß, ZZ/V-Falz, Karton mit gefaltetem Handtuchstapel, 2.000 Stück
New
Gefaltetes Funny Papierhandtuch, 2-lagig weiß, 24x21 cm, ZZ/V-Falz

Funny Paper Towels, 2-Ply, ZZ/V-Fold, 24 x 21 cm, Extra White, 2,000 Sheets

23,63 € (net 19,69 €)

1,18 € / 100 sheets

Funny Paper Towels are the highly absorbent, skin-friendly solution for hand drying in high-traffic washrooms. 2-ply, extra white and made from 100% cellulose – for a clean, professional appearance.

Contents: 2,000 towels (10 x 200) · 24 x 21 cm · 2-ply · ZZ/V-fold · extra white · Item no. AG-053.

plus shipping costs

Placeholder
New

Paper Towel, V-Fold, 1-Ply, Extra White, Cellulose, 24.5×22 cm, 5000 Sheets

42,90 € (net 35,75 €)

1-ply paper towel made of extra-white cellulose, V-fold, 24.5x22 cm, 5,000 sheets.

plus shipping costs

Placeholder
New

Paper Towel, V-Fold, 1-Ply, Recycled Natural, 25×23 cm, 5000 Sheets

28,50 € (net 23,75 €)

1-ply recycled paper towel, V-fold, 25x23 cm, 5,000 sheets.

plus shipping costs

Papierhandtuch 1-lagig 5000 Blatt
New

Recycled Paper Towels 1-ply ZZ/V-Fold 5000 Sheets

32,90 € (net 27,42 €)

0,66 € / 100 sheets

Simple, sturdy, and affordable - these paper towels make it easy to equip public restrooms, gas stations, or large events cost-effectively.

Item no.: HP-99048
Number of plies: 1-ply
Product dimensions: 25 x 23 cm
Material quality: Embossed recycled paper
Contents: 5000 sheets per carton

plus shipping costs

Papierhandtuch Recycling Quicky ZZ V-Falz, grün
New

Recycled Paper Towels Quicky, 2-Ply Recycled Paper, ZZ/V-Fold, Green, 4,000 pieces

39,50 € (net 32,92 €)

0,99 € / 100 pcs

4,000 green-tinted recycled paper towels. Ideally suited for use in hospitality and medical facilities.

  • made of recycled paper
  • 2-ply
  • ZZ/V-fold
  • Size: 24 x 22 cm

Application

Take a paper towel, unfold it and dry your hands thoroughly.

plus shipping costs

Papierhandtücher Quicky 2-lagig Z Interfold 3200 Blatt
New

Paper Towels Quicky 2-ply Z/Interfold 3200 Sheets

39,90 € (net 33,25 €)

1,25 € / 100 sheets

Paper towels Quicky 2-ply Z/Interfold 3,200 sheets

Material quality: 100% cellulose paper, embossed
Colour: bright white
Number of plies: 2
Fold type: Z/Interfold
Sheet dimensions: 20.8 x 31.5 cm
Contents/carton: 3,200 sheets

plus shipping costs

Papierhandtuch 2-lagig Z-Falz 3750 Blatt
New

Paper Towel Funny 2-ply Z-Fold 3750 Sheets

41,90 € (net 34,92 €)

1,12 € / 100 sheets

Paper towel Funny, 2-ply, Z-fold, 3,750 sheets, 100% cellulose, embossed. Number of plies: 2-ply
Colour: bright white
Product dimensions: 20.5 x 24 cm
Material quality: cellulose paper, embossed
Contents: 3,750 sheets per carton

plus shipping costs