Cherry Fruit Fly Bait Refill Pack 125 ml

7,90 € (net 6,58 €)

Cherry Fruit Fly Trap Refill Pack Monitoring trap The cherry fruit fly trap is an environmentally friendly and non-toxic monitoring

plus shipping costs

Placeholder
New

Cosmetic Tissue Boxes, 2-Ply, 100 Tissues/Box, 40 Boxes/Carton

41,90 € (net 34,92 €)

2-ply cosmetic tissue box, 100 tissues/box, 40 boxes per carton.

plus shipping costs

Küchenrolle EcoLine 3lg. Zellstoff 32 Rollen
Sold out New

EcoLine Kitchen Roll 3-ply, Cellulose, 32 Rolls

31,50 € (net 26,25 €)

0,98 € / roll

The EcoLine Kitchen Roll 3-ply, Cellulose, 32 Rolls is made from cellulose. The kitchen paper is 3-ply, highly absorbent, and tear-resistant. One roll has 50 sheets with a sheet size of 22,5 x 22 cm.

- made from high-quality cellulose
- extra white
- extra absorbent
- perforated roll for practical, economical use

plus shipping costs

Cocktailservietten creme, Funny 24x24cm, 2-lagig
New
Cocktailservietten creme, Funny 24x24cm, 2-lagig

Funny Cocktail Napkins Cream, 24x24cm, 2-ply

69,90 € (net 58,25 €)

1,94 € / 100 pcs

Number of plies: 2-ply
Product dimensions: 24 x 24 cm
Material quality: 100 % cellulose
Contents: 3.600 pieces in 12 packs
(300 pieces per pack)

plus shipping costs

Industriepapierrolle Funny, 2-lagig, Zellstoff, blau, perforiert
New

Funny Industrial Paper Roll made of Cellulose, 2-Ply, Blue, Perforated, 2 Rolls of 1,000 Sheets

39,90 € (net 33,25 €)

19,95 € / roll

2 x 1,000 all-purpose wipes on the industrial paper roll for workshops and trade businesses. Perforated for easy tearing. With two bonded plies for extra sturdiness.

  • perforated cellulose
  • 2 rolls of 1,000 sheets
  • 2-ply bonded
  • high absorbency thanks to embossing
  • 36 x 34 cm per sheet

Application

Simply tear the wipe off the roll.

plus shipping costs

Funny Papierhandtuch
-11% Hot New

Funny Paper Hand Towel, 2-ply, ZZ/V-fold, 4,000 Sheets

Original price was: 59,60 €.Current price is: 52,90 €. (net 44,08 €)

1,49 € 1,32 € / 100 sheets

The 2-ply Funny paper hand towel is ideal for customer restrooms and, thanks to its embossing, has a great grip. The paper towels have a ZZ/V-fold and are especially absorbent.

  • made from 100% embossed cellulose
  • Size per sheet: 21 x 24 cm
  • Contents: 4,000 sheets

plus shipping costs

Funny Papierhandtücher
New

Funny Paper Hand Towels, 1-ply, ZZ/V-fold, 5,000 Sheets

29,50 € (net 24,58 €)

0,59 € / 100 sheets

The 1-ply Funny paper hand towels are ideal for customer restrooms and for wiping down equipment in gyms. The paper towels have a ZZ/V-fold and are pleasantly soft yet sufficiently tear-resistant.

  • made from 100% embossed cellulose
  • Size per sheet: 25 x 23 cm
  • Contents: 5,000 sheets

plus shipping costs

Papierhandtuch Funny 2-lagig ZZ V-Falz, grün
New

Funny Paper Towel 2-Ply ZZ/V-Fold, Green, 4,000 pieces

46,50 € (net 38,75 €)

1,16 € / 100 pcs

4,000 paper towels made of green-tinted cellulose. Ideal for guests and staff in hospitality or medical facilities.

  • embossed cellulose
  • 2-ply
  • ZZ/V-fold
  • Size: 24 x 21 cm
  • gentle on the skin

Application

Take a paper towel, unfold it and dry your hands thoroughly.

plus shipping costs

AG-072-2Handtuchrolle 2-lagig, Funny
Hot New
AG-072-2Handtuchrolle 2-lagig, Funny

Funny Paper Towel Roll 2-ply, 100% Cellulose, 6 Rolls

58,90 € (net 49,08 €)

9,82 € / roll

Paper Towel Roll 2-ply, 100% Cellulose, 6 Rolls
Number of plies: 2-ply
Product dimensions: 21 cm, Ø 19 cm, 130 m
Material quality: Cellulose paper, embossed, laminated
Contents: 6 rolls per pack

plus shipping costs

Funny Papierhandtücher, 2-lagig hochweiß, ZZ/V-Falz, Karton mit gefaltetem Handtuchstapel, 2.000 Stück
New
Gefaltetes Funny Papierhandtuch, 2-lagig weiß, 24x21 cm, ZZ/V-Falz

Funny Paper Towels, 2-Ply, ZZ/V-Fold, 24 x 21 cm, Extra White, 2,000 Sheets

23,63 € (net 19,69 €)

1,18 € / 100 sheets

Funny Paper Towels are the highly absorbent, skin-friendly solution for hand drying in high-traffic washrooms. 2-ply, extra white and made from 100% cellulose – for a clean, professional appearance.

Contents: 2,000 towels (10 x 200) · 24 x 21 cm · 2-ply · ZZ/V-fold · extra white · Item no. AG-053.

plus shipping costs

Funny Table Napkins, 3-ply, Made from Soft Cellulose

7,50 € – 28,90 € (net 6,25 €)

0,75 € – 2,89 € / 100 pcs

Every restaurateur needs these 3-ply Funny table napkins. The soft napkins are highly absorbent and measure 40 x 40 cm when unfolded. They are made from 100% cellulose.

  • square shape
  • 1/4 fold
  • absorbent and sturdy
  • Contents: 4 x 250 napkins
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

plus shipping costs

Jumbo Toilettenpapier, 2-lagig, hochweiß, Ø28 cm, Zellstoff
New

Jumbo Toilet Paper, 2-ply, Extra White, Ø28 cm, Cellulose

31,80 € (net 26,50 €)

5,30 € / roll

Item no.: AG-023
Number of plies: 2-ply
Product dimensions: 9 x 25 cm
Material quality: Cellulose paper, embossed
Contents: 6 rolls per pack

plus shipping costs