Industriepapierrolle Funny, 2-lagig, Zellstoff, blau, perforiert
New

Funny Industrial Paper Roll made of Cellulose, 2-Ply, Blue, Perforated, 2 Rolls of 1,000 Sheets

39,90 € (net 33,25 €)

19,95 € / roll

2 x 1,000 all-purpose wipes on the industrial paper roll for workshops and trade businesses. Perforated for easy tearing. With two bonded plies for extra sturdiness.

  • perforated cellulose
  • 2 rolls of 1,000 sheets
  • 2-ply bonded
  • high absorbency thanks to embossing
  • 36 x 34 cm per sheet

Application

Simply tear the wipe off the roll.

plus shipping costs

Funny Profi Sport- und Turnhallenreiniger, 10-Liter-Kanister, rutschhemmende Glanzwischpflege nach DIN 18032, AG-481
New
Funny Profi Sport- und Turnhallenreiniger 10-Liter-Kanister, Seitenansicht mit Etikett, AG-481

Funny Professional Sports & Gym Floor Cleaner, Anti-Slip per DIN 18032, 10-Liter Canister

29,57 € (net 24,64 €)

2,96 € / l

Funny Professional Sports & Gym Floor Cleaner cleans and maintains gym floors in one step and creates a transparent, anti-slip protective finish – anti-slip per DIN 18032. This concentrated gloss maintenance cleaner is ideal for sports halls, multi-purpose halls and gymnasiums.

Contents: 10-liter canister · concentrate · pH value 9–10 · microplastic-free · Item no. AG-481.

plus shipping costs

Müllsäcke Recycling, Funny transparent 120 Liter, 10 Rollen
New

Funny Recycled Garbage Bags, Transparent, 120 Liters, 10 Rolls

48,50 € (net 40,42 €)

0,19 € / pcs

 

Product dimensions: 700x1100 mm, approx. 120 l
Material quality: LD-PE regrind, type 60 extra
Contents: 250 pieces in 10 rolls (25 pieces per roll)

plus shipping costs

Funny Sanitärreiniger kalklösend, 5-Liter-Kanister, mikroplastikfrei, Art. AG-458-5
New

Funny Sanitary Cleaner, Descaling, 5-Liter Canister

26,10 € (net 21,75 €)

5,22 € / l

Funny Sanitary Cleaner dissolves limescale, dirt and soap residue, leaving the whole bathroom clean and fresh again. Simply dilute, apply, and rinse off – powerful against limescale thanks to its acidic formula.

Contents: 5-liter canister · descaling (pH value < 3) · microplastic-free · Item no. AG-458-5.

plus shipping costs

FUNNY WC-Reiniger dickflüssig im 10 Liter Kanister, AG-475, rote Reinigungsflüssigkeit
New
FUNNY WC-Reiniger 10 Liter Kanister in seitlicher Ansicht mit Etikett

FUNNY Toilet Cleaner, Thick Gel, 10-Liter Canister

28,38 € (net 23,65 €)

FUNNY Toilet Cleaner dissolves stubborn deposits in the toilet – limescale, water scale, uric scale, boiler scale, grease and rust. The thick formula clings to vertical surfaces and leaves behind a fresh scent.

Free from formaldehyde, borates, PVC, phosphorus and microplastics. For acid-resistant toilets.

Contents: 10-liter canister · pH value < 2 · Item no. AG-475. Warning – corrosive (GHS05, H314). Follow the safety information.

plus shipping costs

Mastercid PS
New
Universalgrundreiniger, fettlösend, Funny 10 Liter

Funny Universal Deep Cleaner, Grease-Dissolving, 10 Liters

22,90 € (net 19,08 €)

2,29 € / l

The universal deep cleaner is water-soluble in any dilution and quickly and reliably dissolves and removes grease, resinified oils, soot, dirt, and encrusted wax layers. The cleaner has excellent dissolving power for almost all types of soiling. Use only diluted.

plus shipping costs

Bodenwischpflege Universal, Funny 10 Liter
New
Bodenwischpflege Universal, Funny 10 Liter

Funny Universal Floor Mop Care, 10 Liters

18,90 € (net 15,75 €)

1,89 € / l

Funny universal floor mop care, 10 liters - a concentrated gloss mop-care product with a fresh scent for the single-step mopping method. Cleans and cares for smooth and coated floors, producing a radiant, fresh shine in a single step. Regenerates damaged care films and removes light footmarks and scratches.

plus shipping costs

Funny Urin- und Kalksteinentferner, 10-Liter-Kanister, salzsäurebasierter Sanitärreiniger, AG-629
New
Funny Urin- und Kalksteinentferner 10-Liter-Kanister, Seitenansicht mit Etikett und GHS05-Kennzeichnung, AG-629

Funny Urine & Limescale Remover, Hydrochloric Acid-Based, Dissolves Limescale & Uric Scale, 10-Liter Canister

32,87 € (net 27,39 €)

3,29 € / l

Funny Urine & Limescale Remover dissolves stubborn uric scale, limescale, encrusted dirt and rust deposits in toilets and urinals – fast and thoroughly. This highly concentrated hydrochloric acid-based sanitary cleaner is applied undiluted.

Contents: 10-liter canister · concentrate · pH value < 2 · microplastic-free · Item no. AG-629. Danger – corrosive (GHS05, H314). Follow the safety information. Not for natural stone, chrome or stainless steel.

plus shipping costs

Funny Urin- und Kalksteinentferner, 1-Liter-Flasche, salzsäurebasierter Sanitärreiniger, AG-630
New
Funny Urin- und Kalksteinentferner 12 x 1-Liter-Gebinde mit Karton und Flasche, GHS05-Kennzeichnung, AG-630

Funny Urine & Limescale Remover, Hydrochloric Acid-Based, Dissolves Limescale & Uric Scale, 12 x 1 L Bottle

39,47 € (net 32,89 €)

3,29 € / l

Funny Urine & Limescale Remover dissolves stubborn uric scale, limescale, encrusted dirt and rust deposits in toilets and urinals – fast and thoroughly. This highly concentrated hydrochloric acid-based sanitary cleaner is applied undiluted.

Contents: 12 x 1-liter bottle · concentrate · pH value < 2 · microplastic-free · Item no. AG-630. Danger – corrosive (GHS05, H314). Follow the safety information. Not for natural stone, chrome or stainless steel.

plus shipping costs

Funny Wäscheweich Fabric Softener Concentrate, Floral Fresh Scent, 10 L Canister

23,10 € (net 19,25 €)

2,31 € / l

Funny Wäscheweich fabric softener concentrate makes laundry pleasantly soft and gives it a long-lasting, floral fresh scent. It improves wearing comfort, reduces static and protects against rapid wear – for all types of fabric.

Contents: 10-litre canister · concentrate · pH value 6–7 · free from microplastics · Item no. AG-472.

plus shipping costs

Fettlöser, effektiver Kraftreiniger, 10 Liter
Hot New
Fettlöser, effektiver Kraftreiniger, 10 Liter

Grease Remover, Effective Heavy-Duty Cleaner, 10 Litres

49,90 € (net 41,58 €)

4,99 € / l

The grease remover impresses with its extremely high pH value of 13 and works especially powerfully against grease and oil residues, which often occur in industrial environments, workshops, large kitchens, or storage areas.

plus shipping costs

Grill Cleaner Dissolves Grease, Oils and Baked-On Residue, 10 Litres

49,90 € (net 41,58 €)

4,99 € / l

Funny's grill cleaner stands out with its exceptionally high pH value of 13 and was developed to clean grills, deep fryers, ovens and smokers efficiently and thoroughly.

Material quality: pH value: 13
Contents: 10 l per canister

plus shipping costs