Alkoholreiniger Konzentrat , 10 Liter Kanister
Hot
Alkoholreiniger Konzentrat , 10 Liter Kanister

Alcohol Cleaner Concentrate, 10-Litre Canister

44,90 € (net 37,42 €)

4,49 € / l

The perfect all-purpose cleaner – streak-free and shiny, especially suitable for the food industry.

Contents: 1 canister (10 liters)

plus shipping costs

Claramat Special Salt – Regeneration Salt for Dishwashers, Coarse-Grained, 6 x 2 kg

22,18 € (net 18,48 €)

1,85 € / kg

Claramat Spezialsalz (special salt) is the coarse-grained regeneration salt for water softening in commercial and domestic dishwashers. It keeps the water softening system reliably efficient, ensuring clear, spot-free dishes.

Contents: 6 folding boxes of 2 kg each (12 kg) · coarse-grained · boiled evaporated salt in accordance with DIN EN 973 · Item no. AG-464.

plus shipping costs

Spülmittel hautmild, streifenfrei, 10 Liter 1
Hot New

Dish Soap, Skin-Mild, Streak-Free, 10 Liters

18,90 € (net 15,75 €)

1,89 € / l

This dish soap cleans powerfully and streak-free while being gentle on the hands. Thanks to its strong grease-dissolving power, the dish soap is also suitable for cleaning other things. It has a pleasant scent.

plus shipping costs

Spülmaschinen Pulver, Funny 10 Liter Eimer
New
Spülmaschinen Pulver, Funny 10 Liter Eimer 1

Dishwasher Powder 10 kg Bucket

69,90 € (net 58,25 €)

6,99 € / l

Highly concentrated dishwasher powder with metal protection and anti-limescale effect. Gently and thoroughly dissolves all food residues as well as coffee and tea. Also removes stubborn stains and lipstick marks. Provides hygienically clean results thanks to fast-acting chlorine.

Contents: 10 l per bucket

plus shipping costs

Einwegmaske MNS-Atemschutzmaske
-10% New

Disposable Mask, 3-Ply MNS Respiratory Mask, 50 pieces

Original price was: 39,90 €.Current price is: 35,90 €. (net 29,92 €)

0,80 € 0,72 € / pcs

3-ply MNS disposable mask in a 50-piece pack. One-size respiratory and mouth protection.

  • protects against droplet transmission and environmental influences
  • made of soft, breathable non-woven fabric
  • fits both children and adults
  • easy to use

Application

Put on the mask and secure the two elastic loops behind the ears.

plus shipping costs

FRE-PRO Bowl Clip, Toilet Fragrance Clip

6,01 € (net 5,01 €)

The FRE-PRO Bowl Clip is a discreet toilet fragrance clip for ladies' restrooms that reliably provides fresh air for up to 30 days. Simply attach to the outside of the toilet bowl, the cistern, or the partition wall. Available in 8 fragrances.

This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

plus shipping costs

Badreiniger und Duftreinger Funny 1 Liter
New

Funny Bathroom Cleaner and Fragrance Cleaner, 1 Liter

3,50 € (net 2,92 €)

3,50 € / l

The Funny bathroom cleaner can be used throughout the entire sanitary area. It releases a pleasant fragrance that also has a hygienic effect. It is suitable for all surfaces that are not sensitive to acid.

 

plus shipping costs

Allzweckreiniger Citro Funny, streifenfrei, 1 Liter 1
New

Funny Citro All-Purpose Cleaner, Streak-Free, 1 Liter

4,49 € (net 3,74 €)

4,49 € / l

Funny Citro all-purpose cleaner, streak-free, 1 liter, leaves a fresh scent while you work and reliably removes dirt, grease deposits, and other soiling in the bathroom and kitchen. Powerful action, dries quickly. Versatile for gentle cleaning of all washable surfaces. Dissolves grease and oil stains well. Also effective on pencil marks. At higher dilution, also suitable as a window cleaner.

plus shipping costs

Seifencreme Funny, rosa, mikroplastikfrei, 5 Liter
New

Funny Cream Soap, Pink, Microplastic-Free, 5 Liters

14,90 € (net 12,42 €)

2,98 € / l

Cream soap, pink, microplastic-free, 5 liters - a mild, moisturizing, pink hand soap with a subtle fragrance based on plant-derived raw materials (coconut oil base) and mother-of-pearl care.

  • skin-friendly, dermatologically tested
  • free from mineral oils, parabens, and allergenic fragrances
  • with skin-friendly surfactants
  • pH skin-neutral (5-7)

plus shipping costs

Funny Hygienereiniger, 10-Liter-Kanister, Flächenreiniger für wasserfeste Oberflächen, AG-489
New
Funny Hygienereiniger 10 L, Etikettansicht mit Anwendungs- und Sicherheitshinweisen

Funny Hygiene Cleaner, Fast-Acting, 10-Liter Canister

40,92 € (net 34,10 €)

4,09 € / l

Funny Hygiene Cleaner thoroughly cleans water-resistant surfaces and leaves them hygienically fresh in a single step – ideal for kitchens, bathrooms and heavily used rooms. Just dose, let it work, done.

Contents: 10-liter canister · economical concentrate · Item no. AG-489.

plus shipping costs

Industriepapierrolle Funny, 2-lagig, Zellstoff, blau, perforiert
New

Funny Industrial Paper Roll made of Cellulose, 2-Ply, Blue, Perforated, 2 Rolls of 1,000 Sheets

39,90 € (net 33,25 €)

19,95 € / roll

2 x 1,000 all-purpose wipes on the industrial paper roll for workshops and trade businesses. Perforated for easy tearing. With two bonded plies for extra sturdiness.

  • perforated cellulose
  • 2 rolls of 1,000 sheets
  • 2-ply bonded
  • high absorbency thanks to embossing
  • 36 x 34 cm per sheet

Application

Simply tear the wipe off the roll.

plus shipping costs

Funny Profi Sport- und Turnhallenreiniger, 10-Liter-Kanister, rutschhemmende Glanzwischpflege nach DIN 18032, AG-481
New
Funny Profi Sport- und Turnhallenreiniger 10-Liter-Kanister, Seitenansicht mit Etikett, AG-481

Funny Professional Sports & Gym Floor Cleaner, Anti-Slip per DIN 18032, 10-Liter Canister

29,57 € (net 24,64 €)

2,96 € / l

Funny Professional Sports & Gym Floor Cleaner cleans and maintains gym floors in one step and creates a transparent, anti-slip protective finish – anti-slip per DIN 18032. This concentrated gloss maintenance cleaner is ideal for sports halls, multi-purpose halls and gymnasiums.

Contents: 10-liter canister · concentrate · pH value 9–10 · microplastic-free · Item no. AG-481.

plus shipping costs